نمایشگاه تمبر سفیر دوستی در موزه ارتباطات

نمایشگاه تمبر مشترک ایران ارمنستان ، ترکیه ، آذربایجان ، بلغارستان و اتریش با عنوان تمبر سفیر دوستی ، صبح امروز با حضور مهندس مهری معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی پست ، مهندس نصرآبادی سرپرست موزه ارتباطات و رئیس شورای عالی تمبر و معاونین شرکت ملی پست و نمایندگان سفارتخانه های مذکور افتتاح شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، مهندس مهری در افتتاح نمایشگاه تمبر سفیر دوستی با تقدیر از کسانی که در زمینه انتقال فرهنگ تمبر به نسل جوان کشور خدمت می کنند گفت : این نمایشگاه زمینه ساز توسعه و ارتقاء روابط در عرصه پست بین کشورهای شرکت کننده شده و می تواند اثر مناسبی بر دیگر ارتباطات نیز داشته باشد . 

مدیر عامل شرکت ملی پست برگزاری این نمایشگاه را در راستای انجام تفاهم نامه های گذشته عنوان کرد و افزود : در زمینه چاپ تمبر مشترک نیز مذاکراتی با کشور اتریش صورت گرفته است که در مرحله نهایی به سر می برد وی ادامه داد : در سه سال گذشته 30 تمبر در شورای عالی تمبر به تصویب رسید که با توجه به نقشی که در زمینه انتقال فرهنگی بین کشورها بر عهده دارد، فرایند طراحی و چاپ آن با دقت صورت گرفته و به عنوان اثری ماندگار به 192 کشور عضو اتحادیه پست ارسال شد . 

مهندس مهری با تاکید بر اهمیت کیفیت ، تنوع و نو آوری در زمینه چاپ تمبر ابراز امیدواری کرد این نمایشگاه به افزایش سطح روابط انجامیده و شاهد تحولات بیشتر در عرصه تمبر و پست بود . مدیر عامل شرکت ملی پست با اشاره به تحولات عرصه پست در دنیا گفت : امیدوارم شاهد این تحولات در ایران بوده و بتوان با تعامل با دیگر کشور ها از تجارب آنان برای نوآوری و یکپارچگی استفاده کرد . به گفته مهندس مهری در نمایشگاه امسال با حضور 12 شرکت داخلی و پنج شرکت خارجی در مجموع 2 هزار اثر را به نمایش گذاشته شده که در این میان بیشترین آثار ارائه شده مربوط به تمبرهای یادبود است . ایجاد کار گروه تمبر مشترک ایران و اتریش رایزن فرهنگی اتریش نیز در آیین افتتاح نمایشگاه تمبر سفیر دوستی با ابراز خرسندی از حضور در این نمایشگاه گفت : پست به زمان هخامنشیان بر می گردد که نشان از سابقه تاریخی آن در ایران دارد وی با ابراز امیدواری نسبت به گسترش همکاری ها اظهار داشت : امیداورم ما جزیی از این همکاری ها باشیم . 

رایزن فرهنگی اتریش با اشاره به همکاری های ایران و اتریش در زمینه های مختلف از ایجاد یک گروه کارشناسی مشترک در زمینه تمبر خبر داد و گفت : منتظر هستیم تا نتایج این نمایشگاه و کارگروه مشترک مشخص شود . وی در بازدید از نمایشگاه نیز ازحضور دانش آموزان در این نمایشگاه به عنوان نسل آینده ابراز خرسندی کرد . مهندس نصر آبادی نیز در آیین افتتاح این نمایشگاه با اشاره به اینکه تمبر سفیر فرهنگی هر کشوری می باشد ، اظهار داشت : تمبر تنها محتوایی است که پس از چاپ برای تمام کشورهای عضو اتحادیه جهانی پست ارسال و برای آیندگان باقی می ماند . وی ادامه داد : از این رو باید تمبر دارای بهترین محتوا از نظر رنگ ، طراحی و گرافیک و موضوع است که در این سه سال گذشته رویکرد ما به تمبر بر همین منوال بوده است . مهندس نصر آبادی با اشاره به تصویب 30 تمبر در شورای تمبر در سه سال گذشته ، ابراز امیدواری کرد به نحو شایسته در خدمت اصحاب و علاقه مندان حوزه تمبر بود .