نخستین گواهی نامه در رشته نقاشی با تکنیک چوب سوز « سوخت نگاری »

شورای ارزشیابی هنرمندان ، ‌نویسندگان و شاعران کشور در جلسه اخیر خود با بررسی آثار علی اکبر نصر آبادی و به استناد متمم آیین نامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی گواهی نامه درجه دو در رشته نقاشی با تکنیک چوب سوز را به وی اعطا کرد . این گواهی نامه به امضای نمایندگان ‌وزارت فرهنگ و ارشاد و اسلامی ، معاونت توسعه مدیریت و نظارت راهبردی رئیس جمهور و وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری و در نهایت به امضای علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید و به نصرآبادی اعطا شد .

این نخستین بار است که چنین گواهی نامه ای برای نقاشی با تکنیک چوب سوز به یکی از هنرمندان این رشته اعطا می شود . علی اکبر نصر آبادی فارغ التحصیل معماری است و تا کنون ۸۳ نمایشگاه در ایران و کشورهای دیگر دنیا برگزار کرده است .

تکنیک چوب سوز از جمله تکنیک های نقاشی در دنیاست که برای اولین بار توسط علی اکبر نصرآبادی به ایران آورده شد . نصرآبادی که از سال های پیش از انقلاب کار به شیوه چوب سوز را آغاز کرده است ، در مدت زمان نقاشی با این تکنیک ابزارهای مختلف و شیوه های نوینی به این تکنیک نقاشی افزوده است و در حال حاضر به عنوان یکی از برجسته ترین اساتید تکنیک چوب سوز به شمار می رود .

او که نقاشی های خود با تکنیک چوب سوز را در کشورهای مختلف به نمایش گذاشته بود ،‌ نخستین بار پس از انقلاب در دومین و چهارمین نمایشگاه دوسالانه وزارت ارشاد – موزه هنرهای معاصر – شرکت و برای اولین بار با چاپ اثر در کتب منتشره آثار هنرمندان معاصر تکنیک چوبسوز را به ثبت رساند و تابلوهای او از سوی موزه هنر های معاصر در سال ۱۳۶۴ خریده شد و در حال حاضر در گنجینه موزه هنرهای معاصر نگهداری می شود . 

آرک توریسم فروردین 1394