تمبر یادبود مهاتما گاندی در موزه ارتباطات

نصرآبادی رئیس موزه ارتباطات بعدازظهر روز گذشته در مراسم رونمایی از تمبر یادبود مهاتما گاندی که در موزه ارتباطات برگزار شد ، گفت : این ساختمان توسط یک ارشیتکت روسی طراحی و ۲۹ سال پیش تبدیل به موزه شد .
وی ادامه داد : خوشحالیم که تمبر مهاتما گاندی با همکاری پست طراحی شد و از همکاری مشترک با سفیر هندوستان داشتیم و خوشبختانه یکی از تمبرهای فاخر شرکت پست شده است .
نصرآبادی گفت : تعامل و ارتباط با کشور هند برای ما ارزشمند است و به دنبال توسعه آن هستیم .
در این مراسم از تمبر یادبود مهاتما گاندی رونمایی شد و در ادامه این مراسم ، سفیر هند و همراهان از موزه ارتباطات بازدید کردند .

قدام دمندرا سفیر هندوستان در ایران نیز در این مراسم گفت : در همه جای دنیا تفکرات گاندی احساس می شود و فلسفه‌ای که او بنیان گذاشت امروزه در همه جای جهان کاربرد دارد .

وی گفت : گاندی برای رهایی هند از استعمار تلاش کرد ولی به دنبال راهی بدون خشونت برای این کار بود، مبارزه او مبتنی بر اصولی بود که والاتر از جنگ و خشونت بوده است و گاندی توانست بر نهضت های آزادی بخشی در افریقای جنوبی و امریکا تاثیر بگذارد .

سفیر هند گفت : در امریکا مارتین لوتر کینگ در مبارزه علیه برده داری از اندیشه های گاندی بهره گرفت ، در صد و پنجاهمین سال تولد گاندی نباید فراموش کنیم که گاندی و نهضتش همچنان مهم است.
وی خاطر نشان کرد : باید بدانیم در دنیای امروز که جهان گرایی مطرح است گاندی به روستاها اهمیت ویژه ای می داد و مسؤولیتی که هر شخص در جامعه داشت و حقوق انسان ها برای این شخصیت ارزش داشت .

مهر 1398